poradnia laktacyjna w Częstochowie wypożyczalnia laktatorów wsparcie w zakresie karmienia piersią

O karmieniu piersią

Większość mam marzy o naturalnym karmieniu. Czas w ciąży poświęcony jest jednak na kompletowanie wyprawki, marzenia o szybkim i bezbolesnym porodzie. A z karmieniem? To „jakoś” będzie. Okazuje się jednak czasem, że coś co miało przyjść „naturalnie” przysparza młodej mamie trochę problemów.

Wiele mam chce karmić piersią i wierzą, że jest to najlepszy z możliwych sposób żywienia małego dziecka. Pojawia się jednak tyle wątpliwości, że niejedna mama zanim zgłosi się po pomoc do poradni laktacyjnej zrezygnuje z naturalnego karmienia. A tymczasem wiele z tych wątpliwości da się wyjaśnić bez konieczności rezygnacji z karmienia piersią. Powszechnie uważa się, że nie ma nic prostszego niż nakarmić dziecko, a przecież jest to „sztuka”, która jednym kobietom przychodzi z łatwością, inne muszą się jej nauczyć.

Wątpliwości powstają jeszcze w szpitalu, tuż po urodzeniu dziecka. Personel szpitalny często nie ma możliwości udzielić w tym zakresie wyczerpującego wsparcia. Dlatego powstał zawód doradcy laktacyjnego.

Również na późniejszym etapie karmienia pojawiają się sytuacje, które są młodej mamie nieznane: boli pierś, dziecko nie chce ssać, mama bierze antybiotyk. Mama nie wie jak się zachować, co robić, czy może dalej karmić. W tych i innych kwestiach pomaga doradca laktacyjny.

wykonanie Mark