poradnia laktacyjna w Częstochowie wypożyczalnia laktatorów wsparcie w zakresie karmienia piersią

W czym mogę pomóc?

Ania jest w pierwszej ciąży. Mama i siostra nie karmiły nigdy piersią. Pani Ania uważa, że jest genetycznie obciążona i wątpi w swoją możliwość wykarmienia dziecka własnym mlekiem.

Justyna debiutuje jako mama w przyszłym miesiącu. Spodziewa się bliźniąt. Jest bardzo szczęśliwa bo oboje z Pawłem długo czekali na dziecko a tu taka niespodzianka - będzie dwójka na raz! Justyna nie wierzy, że można bliźnięta wykarmić wyłącznie piersią. Rozważa karmienie mieszane.

Ewa podjęła już decyzję odnośnie karmienia swojego dziecka. Chce karmić piersią ale zupełnie nie wie jak to zorganizować. Karmić na żądanie, czy co 3 godziny? Wybudzać do karmienia czy czekać aż się samo obudzi? Jak sprawdzić czy się najada?

Piotr i Agata lubią życie towarzyskie. Większą część wolnych chwil spędzają w terenie, u kogoś albo ktoś odwiedza ich. Teraz jak urodził się Franek zostali uwięzieni w domu. "Nie możemy nigdzie wyjść" - martwią się - "Franek wisi przy piersi całą dobę, czy to jest normalne?"

Tomek i Ania karmią Dusię na żądanie. Są pewni, że robią wszystko tak jak zalecają poradniki. Nie można się do niczego przyczepić. Dlaczego zatem Dusia nie przybiera dostatecznie na wadze?

Dominika i Janek cieszą się, że mają dziecko aniołka. W nocy przesypia 9 godzin. W dzień je co 4 godziny po 5 minut, resztę przesypia. W ogóle nie płacze. Ma dopiero 2 tygodnie. Sąsiadka zasugerowała im, że takie zachowanie noworodka może być niepokojące...?

Karolina wiedziała, że po porodzie może nastąpić nawał. Przygotowała się teoretycznie i opracowała plan działania. Ale wieczorem doszedł uporczywy ból i gorączka. Nie jest pewna czy to już zapalenie, jakie leki może przyjąć w trakcie karmienia? I przede wszystkim co robić?

Kamila ulegla personelowi w szpitalu i pozowoliła sobie na dokonanie rewizji lokalnej w biustonoszu. Położnej nie spodobały się jej brodawki. "Z takimi to pani nie pokarmi" - usłyszała. "I co teraz?" - pomyślała. Chciała długo karmić piersią, bardzo jej na tym zależy.

Monice polecono nakładki na brodawki jeszcze w szpitalu. Józek tak się do nich przyzwyczaił, że zupełnie nie chce mu się chwycić samej piersi. Monice nie podoba się to, że musi teraz o nakładkach pamiętać bo bez nich nie nakarmi małego. Chce je odstawić.

Babcia Pauliny zasugerowała, że dziecko jest na pewno głodne. Bo często płacze. Warto je dokarmić wtedy będzie spokój. Paulina dała się przekonać i zaczęła karmić w sposób mieszany. Najpierw pierś potem butelka. Pomysł przestał się jej podobać kiedy spostrzegła, że Marek denerwuje się przy piersi, jakby jej nie chciał. Teraz już chyba nie ma wystarczającej ilości mleka? - martwi się. Czy uda się jeszcze wrócić do wyłącznego karmiena piersią?

Zuzanna wraca po 6 miesiącach wyłącznego karmienia piersią do pracy. Jest to dla niej spory stres bo nie wie co teraz ma podawać dziecu do jedzenia. I czym? Łyżką? Butelką? I co z karmieniem piersią? Czy laktacja się utrzyma jak będzie 8 godzinna przerwa w karmieniu?

Joasia podjęła decyzję o zakończeniu laktacji. Ale jak do tego przekonać Maryśkę? Ona wyraźnie się nie zgadza! Czy będziemy się tak karmić do matury?

wykonanie Mark